top
logo
LatvianRussian (CIS)

Iesakām

constructionworkers Zini darba tiesības! Esi drošs!


LCA raksti
Esi viens no mums!!!! PDF Drukāt E-pasts
Trešdiena, 11 novembris 2015 07:06

LCA periodiski rīko tikšanās ar biedriem ne tikai darba vietās, bet arī ārpus tām, lai brīvā atmosfērā aprunātos par darbības rezultātiem, to uzlabošanu un arodbiedrības darbu nākotnē, padalītos pieredzē, mainītos viedokļiem un uzlabotu iekšējo komunikāciju.
Uzsākam mazo interviju rubriku „Esi viens no mums!”, kurā dalīsimies ar LCA biedru domām par un ap arodbiedrības darbu.

Mans ieguvums sadarbojoties ar LCA?

Matijs Babris (jauniešu padomes līderis): Arodbiedrība ir lieliska iespēja paplašināt savu redzes loku, iepazīt aktīvākos nozares pārstāvjus un profesionāli sevi pilnveidot!

Svetlana Hapova (dāma, kura ļoti labi zina, kuram ciparam ar kuru jāsakrīt. LCA grāmatvede): Iespēja iepazīt daudz interesantus cilvēkus. Man sagādā gandarījumu darbs ar cilvēkiem, jo tajā es varu kaut nedaudz palīdzēt cilvēkiem - kaut ar padomu, kaut materiāli, bet arī pati iegūt jaunus iespaidus un zināšanas.

Ieva Gretere (komandas dvēsele, kura ar savu nerimstošo pozitīvismu un enerģiju iedvesmo kolēģus lieliem darbiem un panākumiem. LCA priekšsēdētāja vietniece): Iepazīta būvniecības nozare no darbiniekiem līdz bosiem un nozares politikas veidotājiem. Mainījusies mana attieksme pret lietām, kuras skar nozares likumdošanas jautājumus, norisēm valstī un palielinājusies izpratne par šo norišu virzību un nepieciešamo arodbiedrības gudrību un spēku.

 

 
Jaunās LBAS vēstis! PDF Drukāt E-pasts
Pirmdiena, 26 oktobris 2015 18:47

 
Kvalifikacija PDF Drukāt E-pasts
Piektdiena, 09 oktobris 2015 06:18

 
Kvalifikācija PDF Drukāt E-pasts
Piektdiena, 09 oktobris 2015 05:52

Būvniecībā nākotnē strādās kvalificēti darbinieki.
Tu tāds esi? Izglītības diploms Tev ir?

Apgūtās profesionālās kompetences
novērtēšanas iespējas
ārpus formālās izglītības sistēmā

Būvniecība ir viena no nozarēm, kurā darbinieki bieži amatu, darba iemaņas apgūst praktiskā darbā darba vietā, bet pienāk mirklis, kad šīs prasmes ir nepieciešams atainot uz papīra, iegūstot kvalifikāciju apliecinošu dokumentu. No 2014.gada 1.oktobra MK noteikumos „Vispārējie būvnoteikumi” ir ieviests termins kvalificēts būvdarbu izpildītājs, kas ir fiziska persona, kas ieguvusi valsts atzītu profesionālo izglītību un vismaz 2. kvalifikācijas līmeni būvniecības vai saistītā profesijā vai Latvijas Amatniecības kameras piešķirto amatnieka kvalifikāciju. No tā secinām, ka strādniekiem, kuri ir pieredzes bagāti, bet nav savas prasmes dokumentējuši, šobrīd nāksies mācīties.

Latvijas Celtnieku arodbiedrība vēlas palīdzēt saviem biedriem - darba ņēmējiem nezaudēt darbu, bet rast iespēju nokārtot izglītības dokumentus, un turpināt darbu nozarē.

Soļi:
1. Apzinies, ka kādā brīdī atbilstoši „Vispārējiem būvnoteikumiem” darba devējs Tev var pieprasīt izglītības dokumentus, kurš apliecina tavas profesionālās prasmes.

2. Negaidi, kamēr tas notiek, bet rīkojies tagad!

Lasīt tālāk...
 
Esi viens no mums!!!! PDF Drukāt E-pasts
Piektdiena, 09 oktobris 2015 05:33

LCA periodiski rīko tikšanās ar biedriem ne tikai darba vietās, bet arī ārpus tām, lai brīvā atmosfērā aprunātos par darbības rezultātiem, to uzlabošanu un arodbiedrības darbu nākotnē, padalītos pieredzē, mainītos viedokļiem un uzlabotu iekšējo komunikāciju.
Uzsākam mazo interviju rubriku „Esi viens no mums!”, kurā dalīsimies ar LCA biedru domām par un ap arodbiedrības darbu.

Kāpēc un kā es iesaistījos arodbiedrībā?

Māris Žunda (LCA Valdes loceklis, arodorganizācijas Brocēni priekšsēdētājas vietnieks):
Kad sāku strādāt rūpnīcā, tad arodbiedrībā uzņēma automātiski un nekādu izvēli nevajadzēja izdarīt.

 

Līga Kokmane (projektu rakstītāja, realizētāja un vienkārši traks skuķis):
Arodbiedrībā, sākotnēji iesaistījos, kā projektu vadības praktikante. Vēlāk iepazinu arī LCA jauniešu Padomi Pilons, kas bija aktīvu, entuziastisku un idejas ģenerējošu jauniešu padome. Realizējot projektus nu jau esmu LCA sastāvdaļa kopš 2012. gada un uzskatu, ka arodbiedrība paver plašas iespējas ikvienam. Ir tikai jābūt aktīvam, ar vēlmi iesaistīties.

Jānis Gužāns (Mūsu eksperts. Mūsu senjors. Mūsu Jānis):
Arodbiedrībā sastāvu kopš 1968.gada, no studentu laikiem. Tā drošāk!

 
« SākumsIepriekšējā12345678910NākamāBeigas »

10 lapa no 37

Mūsu partneri


bottom

Designed by Eif